Burning Crusaders: Blood Elves – história

Blood Elves – Krvaví Elfovia

Pred tisíckami rokov, vyhnaní Vysoko-Rodení pristáli na brehoch Lordaeronu a založili začarované kráľovstvo Quel’Thalas. Títo Vysokí Elfovia, ako sa samy nazvali, vytvorili obrovský prameň s magickými silami – Sunwell v srdci svojho kraja. Časom sa stali závislými na nekonečnom magickom potenciály Sunwellu – nedbajúc na kruté lekcie z minulosti.

Počas Tretej Vojny, podlý Princ Arthas vtrhol do Quel’Thalasu a zmenil kedysi mocnú ríšu na trosky a prach. Jeho nemŕtva armáda zdecimovala skoro deväťdesiat percent Vysokých Elfov. Dodatočne použil Sunwell, aby vzkriesil Kel’Thuzad-a, mocného nemŕtveho licha a pritom zvrátil mystické energie Sunwellu. Zostávajúci elfovia, zistiac to, že boli odrezaní od prameňa svojej tajomnej moci, sa stali prchkí a zúriví.

Uprostred Elfskej najtemnejšej hodiny prišiel Kael’thas Sunstrider – posledný z Quel’Thalas-kého kráľovského rodokmeňa. Kael si uvedomoval, že zbytok jeho ľudu by dlho neprežili ďalej bez magickej podpory ktorú kedysi mali. Premenoval svoj ľud na Krvavých Elfov na pamiatku svojich padlých krajanov a ukázal im, ako ovládnuť okolité – aj keď démonické energie – za účelom uhasiť ich hrozný smäd po Mágii. V hľadaní nového osudu pre jeho ľud, Kael’thas sa odvážne vydal do Outlandu, kde sa stretol s padlým Nočným Elfom Illidanom. Pod Illidanovým dozorom, Kael a jeho Krvaví Elfovia získali veľa z ich bývalej sily.

Nanešťastie sa Krvaví Elfovia sa praktizovaním démonických energii odlúčili od Aliancie. A tak sa zostávajúci Krvaví Elfovia v Azerothe pridali k Horde, aby im pomohla dostať sa do Outlandu, kde sa môžu spojiť s Kael’thasom a docieliť zlatý osud, ktorý im sľúbil.

Linda a kľúč od Andary