Jewelcrafting a socketovanie itemov

World of Warcraft: The Burning Crusade nám kedysi 16./17. januára 2007 predstavilo množstvo rozšírení našej milovanej hry, medziiným aj novú profesiu, nazvanú jewelcrafting, ktoré sa dá preložiť aj ako umenie šperkárstva…..tak sa na to pozrime bližšie…
Naučte sa vytvárať prekrásne šperky a ozdôbky z kovov a vzácnych kameňov. Spracovaním ‚surových‘ rúd vykopaných z rôznych ložísk a minerálnych žíl, dokážete vyťažiť drahokamy z rúd, ktoré potom použijete pre svoje remeslo. Aj keď hráči venujúci sa profesii mining niekedy nájdu drahokam počas svojho kopania, s jewelcraftingom sa budete môcť spoľahnúť na svoju schopnosť získať viac týchto cenných kamienkov.

S drahokamami sa dá pracovať viacerými spôsobmi. Ak použijete drahokam na vytvorenie šperku, väčšinou potrebujete len surové kamenie na túto prácu. Tieto prstene, amulety a iné čačky potom buduú mať funkciu rovnakú ako mal samotný drahokam, s malými výnimkami. Napríklad, môžete sa naučiť vytvoriť figuríny s vsadenými klenotmi, ktoré budete nosiť v slotoch označených ako TRINKET. Avšak kým tieto figurínky dávajú pasívne výhody (stamina navyše, agility, etc.), dajú sa použiť aj na vytvorenie krátkych buffov – ktoré presne stačia na to, aby vám pridali na útoku alebo pridali k vášmu healing, ktoré možno využijete v zložitých situáciach. Tieto figúrky však nesú označenie ‚binds when picked up‘, čiže ich dokážu využiť len tí, ktorí ich vytvorili.

Ďalšia možnosť ako využiť drahokamy je brúsiť ich, pripraviť na použitie do rôznych predmetov, kam sa dajú vopchať – socketed items. Drahokamy takto existujú v rôznych farbách a formách. Každý typ má iné zákloadné vlastnosti, a takisto ‚rez‘ drahokamu vplýva na jeho schopnosti. Naučíte sa niekoľko typov rezu pre každý z drahokamov: napríklad Azure Moonstone (Azúrový mesačný kameň) sa dá narezať na typy lustrous, stormy, solid alebo sparkling (som lenivá prekladať, aj takl vá m to bude nanič a v slovenčine wowko nie je :D) a každý z týchto má iné bonusy, keď ich použijete do itemov. Vkladaním drahokamov do socket priečinkov vám umožní zlepšiť vašu individuálnu hru, a takisto aj vaše bankové konto :)…

Pre ľudí zúfalých z tohto všetkého môžem povedať, že drahokami sa dajú vložiť aj do zbraní aj do vášho oblečenia a nájdete ich aj ako drop v rôznych instanciách, hoci percento padnutia nie je práve najvyššie….
Takisto treba dbať aj na to, aby drahokami mali rovnakú farbu ako socketa. Pochopiteľne všetky farby okrem ‚meta‘ môžte kombinovať, takže sa nič nestane, ak vložíte modrý drahokam do žltej sockety, avšak stratíte tým socket bonus, ktorý ste mohli dostať navyše. Výnimkou je samozrejme ‚meta‘ farba, do ktorej pasuje len drahokam tejto farby, takže na to nezabudnúť….

Preložila Yolla

Linda a kľúč od Andary