Zangarmash

Zangarmarsh je podivuhodnou a překrásnou zemí plnou neuvěřitelných míst, ale také plnou nebezpečí. Zangarmarsh tvoří bažiny (nebo snad bažiny tvoří Zangarmarsh?) a tak zde nenaleznete prakticky nic jiného než spousty močálů a mokřad, na kterých je Zangarmarsh vystaven. Hlavními obyvateli této země jsou zástupci hmyzí rasy. Všude po celém Zangarmarshi najdete spoustu svítících much, nebo jiných podivných svítících létajících tvorů. Mimo to zde můžete nalézt i prastaré civilizace, které se uchýlily do stínu zářících hub, které rostou po celé oblasti Zangarmarshe.

Hlavní dominantou Zangarmarsh je Soustava dungeonů pod názvem Coilfang Reservoir, jehož hlavním vůdcem je Lady Vashj známá již z Warcraft 3. Nachází se zde The Slave pens (32-64lvl, 5 osob), The Undergob (63-65lvl, 5 osob), The Streamvault (70+lvl, 5 osob) a třešničkou na dortu je samotné Serpentshrine Cavern (70+lvl, 25 osob), na jehož konci se skrývá Vashj a mnoho dalších nepřátel, ze kterých si můžete odnést epické setové kusy zbroje(t5 helma, rukavice, kalhoty) a mnoho dalšího.

Hned při vchodu do Zangarmarsh narazíte na mírumilovné místo jménem Cenarion refuge. Toto místo je sídlem Cenarion Expedition, skupiny druidů, ať už aliančních, či členů hordy. V tomto místě, stejně tak jako v Moonglade neplatí rozepře vládců, a tak tu členové Hordy i Aliance přežívají v míru. Jediné, co tu platí, jsou zákony druidů, kteří jsou nanejvýš mírumilovní a tak zde může hlavu složit snad kdokoliv.

Swamprat post je trollskou rybářskou vesničkou. Jak je jasné již podle obyvatelstva, toto město patří Hordě a také zde naleznete prvního „lítáka“ do Zangarmarsh, co se hordské strany týče. Questy, které zde můžete nalézt spočívají především v obživě vesničky a ochrannou před všudypřítomnými nagy, kteří ohrožují jejich rybaření, na kterém jsou životně závislí.

Telrador je Aliancí obývané město. Jak už to tak v Outlandu bývá, hlavními obyvateli jsou Draeneiové. Toto město oplývá zvláštnostmi a krásou, neb na rozdíl od ostatních Draenejských měst je umístěno na vrcholku jedné ze zářících hub i v houbě samotné. Telrador je jedním z největších architektonických skvostů Draenejské civilizace, které bylo vystaveno, když se část Draenejské populace následující Velena usadilo v této bažinaté zemi.

Zabra’jin je snad největší trollskou vesnicí, která kdy v jejich historii byla vystavena. Skládá se ze dvou částí. Většina města je umístěna na ostrůvkách zeminy, ale jistá část města se vztyčila i na několika Zangarmarských houbách. Město vypadá poklidně, však stejně jako všechna existující města se potýká s určitými problémy. V případě Zabra’jinu jsou tímto problémem ogrové žijící v jeho sousedství.

Sporeggar je městečko obývané roztomilou rasou Sporelingů. Sporelingové jsou jednou z nejmírumilovnějších ras nejen v Zangarmarshi, ale i v celém Outlandu. Kvůli svému malému zřezření a poněkud slabší tělesné chránce se stávají kořistí mnoha zvířecích obyvatel Zangarmarshe, především Bog lordů a podobných bažiných bestií. Potřebují ochranu a za tu vaši se jistě rádi odvděčí.

The spawning glen je snad nejpozoruhodnějším úkazem Zangarmarshe. Toto kouzelné místo je rovněž obýváno rasou titěrných Sporelingů, kteří je obývají již po tisíciletí. V posledních době jsou však čím dál tím častěji ohrožování fungal gianty, kteří sem dolézají z jejich nedalekého domova (pokud se bažina dá nazvat domovem). Vaším úkolem je toto místo uchránit za každou cenu, neb pro malou rasu má velký význam.

Stejně tak jako v jiných lokacích Outlandu, tak i v Zangalmarshi najdeme i dlouho zde žijící tvory jako jsou například původní divocí Draeneiové. Tito si tak, jako třeba v Nagrandu budují své příbytky ze dřeva ve tvaru podivných chýší a vytvářejí tak zajímavé civilizační úkazy uchýlené ve stínu hub. Přesto, že tito Draeneiové nejsou úplně hloupí (najdeme zde i shamany), jejich mysl ovládají pudy a tak jsou velmi nebezpeční.

Kromě výše zmíněných dřevěných budov můžeme nalézt i jiné výplody jejich architektury. Nelze přesně říci, jestli chrám, postavený poblíž jejich vesničky je opravdu jejich výtvorem, rozhodně jsou však jeho nynějšími obyvateli. O jeho architektech lze dosti pochybovat, neb architektura odpovídá stylu novodobých Draeneiů. Jací byli původní architekti této stavby se již zřejmě nedozvíme, ale jací jsou momentální obyvatelé, to víme velmi přesně.

Mimo Draeneiů a na severu všudy přítomných ogrů jsou další velmi rozšířenou, dalo by se snad říci, že i nejrozšířenější, rasou nagové, kteří v těchto močálech nalezli svůj opravdový domov, který vyhovuje jejich životním zvykům mít všude kolem sebe mokro a vodu na dosah. Rovněž tak se tu zahnízdila i jejich vládkyně Lady Vashj, která se ukrývá před zbraněmi dobrodruhů v Serpentshrine caverns. (ale o tom už bylo výše)

The Dead Mire kdysi dávno bývalo velkým jezerem obývaným fungal gianty a dalšími tvory, nyní je z ní však jen mrtvá a nehostinná pustina. Prakticky všechna voda byla vypumpována nagami pomocí velké pumpy v Coilfang Reservoir. Tvorové, kteří toto kdysi krásné místo obývali, buď zahynuli, nebo je smrt a sucho, které nagové přinesli dohnalo k šílenství. Pro jednou již tato severní část Zangarmarshe je zničena.

Jak již bylo řečeno, Zangarmarsh je podivuhodným místem a podle toho se zařídili i živočichové mokřady obývající. Jelikož houby moc světla nepropustí a Zangarmarsh je ti tak zatemněnou zemí, většina zde žijících tvorů si nosí světlo s sebou přímo na svém těle a vytvářejí tak pestrobarevnou kombinaci světel, sahající od barvy fialové, přes zelenou, až po kraji modré a mnohem více.

– Xodar

Linda a kľúč od Andary