Addony do World of Warcraft (2007)

Jednou z výhod, ktorou si môžete questenie v nádhernom a tajuplnom svete Warcraftu uľahčiť a prispôsobiť svojmu gustu sú Addony. Môže sa jednať o jednoduché castbary, cez Quest Helpery až po kompletne prekopaný a nádherne vymodelovaný UI (uživateľský Interface). Na začiatok by som vymenoval pár „základných“ addonov, ktoré by nemali chýbať vo výbave každého hrdinu:

Cartographer (prípadne Atlas) [LINK] Jedná sa o addon, ktorý Vám v základnej verzii „len“ odhalí všetky mapy. Avšak ďalšou jeho výhodou je to, že si doň môžete pridať ďalšie súčasti, aby sa Vám napríklad na mape zobrazovali presné miesta kde (pre herbalistov) aká rastlina rastie.

Titan panel (prípadne FuBar) [LINK] Pomerne jednoduchý addon, ktorý Vám pridá k základnému UI lištu (alebo aj 2), do ktorej si môžete vkladať veci ako aktuálnu polohu, množstvo peňazí, ktoré máte so sebou, alebo aj stav munície a koľko honor bodov ste dnes získali.

wow addon

Atlas loot [LINK] Neocenitelný addon, pomocou ktorého sa dá zistiť čo dropujú bossovia/mobovia, prezrieť si odmeny za Honor body a podobne. (kooperuje s atlasom – na mape instancie zobrazí aj dropy z mobov / bossov)

addon Tieto tri vymenované addony považujem za „základné“ pomôcky pri hraní. Ďalej by som odporúčil nainštalovať takzvané „classové“ addony (addony, pre danú triedu, ako napríklad hunter, druid a podobne). Často Vám veľmi dobre pomôžu a uľahčia hranie. Ďalšie addony patria medzi tie známejšie, používa ich množstvo ľudí a sú skvelými pomocníkmi:

Quest Helper [LINK] Addon, ktorý výborne ušetrí Váš čas. Zobrazí „body“ (miesto, kde koho zabiť, kde niečo vziať, kde ukončiť Quest a podobne) všetkých questov na mape vypočíta a vyznačí na mape najkratšiu trasu, ktorou ich všetky splníte.

addon

X-Perl UnitFrames [LINK] Tento addon Vám zmení (resp. sprehľadní) zobrazovanie vašej skupiny, prípadne aj celej Raid skupiny.

Addon

Auctioneer [LINK] Vylepšenie pre Auction House. Sprehľadní a zjednoduší celý systém.

Addon Samozrejme existujú tisíce ďalších addonov, ale dobré je neinštalovať všetko možné. Môže sa totiž stať, že addon môže obsahovať keylogger, alebo niečo podobné, tým pádom sa môže stať, že prídete o celý účet. Preto je lepšie nesťahovať z „pochybných“ stránok, ale radšej z nejakého lepšieho a dôverihodnejšieho zdroja. Skvelou stránkou na addony do hry World of Warcraft je napríklad curse.com (respektíve wow.curse.com/downloads/addons). Nájdete tam addony všetkých druhov. Oplatí sa aj čítať, aké komentáre a hodnotenia sú k danému addonu.


Zo starších  môžeme spomenúť….

Titan panelNenápadný panel, v podobe dvoch líšt na hornom a spodnom okraji obrazovky, ktorý zaručuje prehľad dôležitých vecí, ako napríklad: skúsenosti, peniaze, lokácia, honor, to všetko bez klikania do menu a následného hľadania.

AtlasAdd-on, s ktorým budete mať prehľad kde sa momentálne nachádzate v dungeonoch alebo instancoch. Inými slovami mapy všetkých dungeonov a instancí

GathererNevyhnutná pomôcka všetkých herbalistov a hľadačov pokladov! Add-on automaticky označí miesta kde ste našli bylinu alebo truhlu, a následne sa môžete po ňu neskôr vrátiť. Na minimape sa označia miesta, ktoré tam budú viditeľné vždy keď danú lokáciu navštívite, to jest ak niekde otvoríte truhlu tak vždy ju budete na minimape vidieť.

AuctioneerVeľmi dobrá pomôcka pre obchodníkov, porovnáva predmety na aukcii a zároveň zlepšuje prehľadnosť, tak isto nachádza lepší predmet za rovnakú cenu, či dodáva novú tabľku takzvaných profitov.

Damage MetersTento add-on zaznamenáva damage ktorý bol daný a do a od Vašich spoločníkov v parte, ideálny add-on na rýchle PvP, zobrazuje sa v malom okne, ktoré môžete presunúť na hocijaké miesto obrazovky.

Equip compare Jednoduché porovnávanie equipu, označíte vec a tento add-on vám ju automaticky porovná s tou, čo máte na sebe, tak, že zobrazí status obidvoch vecí vedľa seba.

Mob InfoSkvelý add-on ktorý zobrazuje životy, manu a percentuálne źastúpenie obidvoch vecí priamo na ikone príšery.

Raid Assistant – Zobrazuje ikony všetkých členov Vašeho raidu, nie len skupinu v ktorej sa nachádzate, veľmi potrebné pre healerov.

Linda a kľúč od Andary