Povolanie: Mage (Mág)

Mage dokáže ovládať 3 druhy spellov, t.j. arcane , frost a fire. Je zameraný na odstránenie akéhokolvek druhu nepriatela pomocou boja na diaľku, keďže cloth armor (najnižší možný) ho robí slabým proti fyzickým útokom, rovnako ako nás naša nízka rezistencia druhov spellov (arcane, shadow, nature, fire, frost, holy) robí slabými proti týmto útokom. Avšak má aj silné spelly na blízko, ktorými dokáže zraniť viac nepriateľov naraz –tzv. plošáky ako napr. výbuch arcane mágie a podobné. Takisto vyrobí pre vás na počkanie jedlo a pitie, či dokonca aj vytváranie teleportov (ktoré zaberajú sakra veľa miesta v spellbaroch, keďže máte 5hlavných miest a teleporty sa delia na ‚len mág‘ a ‚skupinové‘).

Talentové stromy mága:

Arcane talent spec. : Strom Arcane je zameraný na dmg, spell haste , ale aj na ochranu , a hlavne doplnky pre spelly. Vyznačuje sa obrovským boostom DPS. Spelly, ktoré sa tu nachádzajú, sú Presence of the MindArcane PowerSlow (veľmi užitočné proti hunterom – tento Sharpov výrok nekomentujem) a to najhlavnejšie –Arcane Barrage. Hodí sa prakticky na všetko a vďaka flexibilite tohto stromu sa dá expiť pomerne ľahko.

Fire talent spec. : Fire je všeobecne známe ako DPS strom do battlegroundov a raidovných dungov, kde ide viac o to dať väčší dmg ako prežiť. Fire talent. Strom to dokonale vystihuje – máte obrovský dmg, ale krátky čas prežitia. Zvyšuje sa tu hlavne dmg a crit s fire spellmi a efektami. Nachádzajú sa tu Pyroblast (pozná snáď každý), Blast WaveCombustionDragon’s Breath , a posledné je Living Bomb. Najviac sa hodí do battlegroundov, kde sa dá využiť plná obratnosť týchto spellov ale aj do dungov, kde ide o AoE dmg.

Frost telent spec. : Frost sú zamerané na rýchle odstráneniejedného protivníka. Získava sa tu hlavne výhoda v spomaľovacích efektoch , alebo tzv. Chill efektoch. Mage zameraný na frost čerpá hlavne z týchto efektov a tu tieto efekty získava a vylepšuje. Jeho hlavnou zbraňou je Frost nova, ktorú získa aj z abilít jeho Water elementa. Vo frost talentoch sú spelly Icy VeinsCold SnapIce Barrier , (Summon) Water ElementalDeep Freez. Používa sa hlavne na boj 1 vs 1, avšak schopný hráč si dokáže poradiť s viacerými protivníkmi.

Podstatou Mága je mať veľa intelectuspiritu , a samozrejmestaminy. Ak už nič iné nezoženie, ani trocha agility neuškodí (dodge a armor sa niekedy predsa len zídu) ale to, čo určite nepotrebuje, je strength.
Môže používať Daggers (dýky), Staves (palice), One-handed Swords (jednoručný meč) a Wands(prútiky) – špeciálne určené ‚spellcrafterom‘, t.j. mage, priest, warlock. Nosiť nosí len cloth brnenie, čo je vlastne iba oblečenie, nepoužíva štít.

Výhody mága:

 • obrovský dmg dps
 • schopnosť zásobovať seba alebo iných jedlom a vodou
 • dmg je väčšinou podstaty spellu, a to arcane, frost a fire, čím sa zníženie útoku armorom (ako je to pri fyzickom útoku) vylučuje, takže vlastne dostanete plný zásah, pokiaľ nemáte práve na sebe frost/fire/arcane resistence armor :)…
 • dokáže ujsť protivníkom s Blink, Frost Nova alebo Ice Armor spellmi
 • dokáže vytvoriť portály
 • dokáže zasiahnuť množstvo protivníkov naraz vďaka AoE dmg spellom
 • obrovský dosah, myslím, že najväčší spomedzi všetkých povolaní
 • možnosť castiť polymorph spell

Nevýhody mága:

 • používa len cloth armor, čím sa stáva zreniteľným voči fyzickým útokom (našťastie pre nás hunterov)
 • pri priemernom equipe aj málo hp (čo je asi u každého)
 • málo hit pointov a malý výber z melee zbraní

Za každého mága sa treba vedieť presne, kedy a ako využívať spelly s maximálnou presnosťou a načasovaním, čo zvykne byť ten najväčší problém. Veľa robí ale aj voľba rasy a je len podľa chuti kto si akú vyberie. Racialky dokážu zatriasť nepriateľom pomerne dosť, ako napr. taký berserking(10%-30% casting and att. speed increase).Mage dokáže však nepriateľa premeniť na neškodné zvieratká a bez ohrozenia sa pripraviť na boj a získať tak výhodu vzdialenosti (ak ide o rogue alebo inú melee classu). Talenty u mága nehrajú takú veľkú rolu , skôr ide o kúzla, medzi ktorými si musí každý mág vybrať.

Napísala Yolla

Linda a kľúč od Andary