Profesia: Blacksmithing

ováči si berú tehličky kovov od baníkov a vytvárajú z nich svojim umením zbroj a zbrane. Množstvo z vyrobených zbraní a zbroje má status unique (nemôžete vlastniť viac ako jednu z nich), nedajú sa nájsť u žiadnej príšery či vendora v hre, pretože ich môžu vyrábať len majtri kováči. Vytvorte si pomocou profesie blacksmithing kamene, ktoré zvýšia dmg vašej zbrane, itemy používané v iných profesiách (enchanting, etc.), alebo si vytvorte itemy potrebné do niektorých questov či predajte svoje výrobky v Aukčnom Dome.

K blacksmithing profesii by ste určite mali mať ako druhú voliteľnú mining (baníctvo). Množstvo receptov okrem kovových rúd obsahuje ako zložku šperky, ktoré si potom kupujete, taktiež niektoré recepty potrebujú na vytvorenie itemu aj leather (koža)k ktorú si takisto potrebujete kúpiť.
Kováčstvo je skvelé pre Paladinov a Warriorov, ktorí si môžu vychutnať možnosť vytvoriť si svoje vlastné mail alebo plate brnenie. Takisto je to skvelé na zarábanie si, kedy predávate zbrane a brnenie classám, ktoré ho využijú.
Na kováčenie potrebujete ‚blacksmith hammer‘, je to item predajný u vendora. Potrebujete ho na vytváranie vecí. Takisto budete potrebovať jednu z týchto ingrediencií: Weak Flux, Strong Flux, Coal, Grinding Stones, Elemental Flux (nájdete u vendora). Niektoré recepty potrebujú aj drahokamy (gems), cloth alebo leather.

Plány si môžete zakúpiť u trénerov, ďalšie zoženiete ako drop z príšer, odmena za splnený quest, u vendorov alebo v Aukčnom Dome. Takisto si viete zaobstarať recepty zvýšením svojej reputácie.
Vyrobte si kamene na zvýšenie dmg vašej zbrane, alebo reťaz k vašej zbrani, čím bude imúnna voči spellom typu ‚disarm‘(len jedna reťaz je povolená na hráča). Vysúšajte si tiež vytvoriť ostne na štíty, ktoré spôsobia nepriateľovi dmg navyše.

Ložiská dark ironu nájdete v oblastiach Burning Steppes, Searing Gorge, Blackrock Depths a Molten Core. Ak sa chcete naučiť, ako taviť dark iron, musiíte splniť quest, ktorý vám zadá Gloom’rel (Summoners Tomb). Musíte roztopiť rudu v Black Forge vnútri instancie Blackrock Depths. Dark iron musíte ukuť v Black Anvil v rovnakej instancii.

Na najvyšších leveloch máte možnosť špecializovať sa v oblasti Armorsmith (kutie brnenia) alebo Weaponsmith (kutie zbraní). Navyše, Weaponsmith majstri sa môžu špecializovať ďalej v Swordsmith (kutie mečov), Axesmith (kutie sekier) alebo Hammersmith (kutie kladív). Ako špecialista na istú oblasť budete schopní tvoriť veci, ktoré sú naozaj mocné a hodnotné. Takisto, ak máte už v guilde jedného špecialistu, nevyberajte si rovnakú oblasť, ale sa dohodnite a podeľte si to :)…. Rovnako ako pri iných špecializáciach, dokážete sa za vášho finančného príspevku špecializáciu odučiť a skúsiť nejakú inú.

po svete sa skrívajú tréneri, ktorí vás naučia nové recepty, ďalšie recepty sa skrývajú v kódovaných správach nájdených u členov Twilight’s Hammer v Silithuse (padá z nich :D)
Takisto sú tu questy špeciálne pre kováčov
Kováč dokáže otvoriť zámku pomocou Skeleton Key, ktorý si dokáže vytvoriť.
Vytvorte si postroj na resistencie, runové doplnky na štíty a brnenie na zvýšenie bonusov alebo drôty, ktoré používajú enchanteri.
Sú tu recepty pre majtrov amrorsmithu a všetky 3 sú odmenou za quest.

Preložila Yolla

Linda a kľúč od Andary