Profesia: Leatherworking (Kožušníctvo)

Leatherworking je umenie, ktoré ide ruka v ruke s profesiou Skinning. Naučíte sa vyrábať leather a mail brnenia z koží a kožuchov divých zvierat. Preto by ste mali mať ako druhú profesiu Skinning, pretože zháňanie potrebných surovín by bez tejto profesie bolo náročné a drahé. Takisto sa naučíte vyrábať epic armor, a niektoré z nich sa dajú vyrobiť len špecializovaným leatherworkerom.

Na leatherworking nepotrebujete nijaké špeciálne podmienky (ako napr. blacksmithing), môžete vytvárať nové veci kdekoľvek, pokiaľ máte so sebou potrebné suroviny.

V receptoch sú často podmienkou rôzne farby – dyes, alebo nite – thread, niekedy budete tiež potrebovať vzácne drahokamy, ktoré nájdete ako drop z príšer, truhlíc, z miningu, fishingu, etc.

Kože sa dajú spájať do cennejších a použiteľnejších koží.

Druh kože Výsledná koža
3 Ruined Leather Scraps 1 Light Leather
4 Light Leather 1 Medium Leather
5 Medium Leather 1 Heavy Leather
6 Heavy Leather 1 Thick Leather
6 Thick Leather 1 Rugged Leather
5 Knothide Leather 1 Heavy Knothide Leather
5 Borean Leather Scraps 1 Borean Leather

Recepty ako v každej profesii získate čiastočne od trénerov, špeciálnych a skrytých vendorov, ako odmenu za reputáciu či questy, ako drop z príšer, truhlíc, drop z bossov, ako ponuku v Aukčnom Dome.

Leatherworker dokáže vytvoriť tzv. armor kity, ktoré sú niečo ako aleternatíva k enchantu (nemôžete mať naraz oba – enchant aj kit, musíte si vybrať). Kity sú permanetné, dajú sa nahrádzať jeden druhým, takisto kit nahradí enchant a naopak. Armor kity sa dajú aplikovať na boots, chest pieces, gloves, pants.

Na vyšších lvloch sa dokážete špecializovať v Dragonscale, Elemental a Tribal Leatherworker. Každý z týchto špecializovaných oborov má recepty na množstvo mocných výrobkov. Podobne ako v iných profesiách (na rozdiel od engineering) sa dokážete svoju špeicalizáciu odučiť a naučiť sa novú.

  • naučte sa vytvoriť Riding Crop, ktoré zvyšuje rýchlosť mounta o 10%. Je to nutnosť!
  • Skvelá vec sú tzv. Drums (bubny). Stačí kliknúť a pridajú krátky buff blízkym členom party. Trvanie cd je 2minúty a vydržia na 30použití (drums of panic – fear na 5 nepriateľov; drums of battle – att. speed, cast. speed rating navyše; drums of restoraion – obnovia hp a manu; drums of speed – zvyšujú rýchlosť; drums of war – att. power a spell dmg)
  • Existuje recept, ktorý umožňuje premeniť Thick Leather na Rugged Leather
  • Vyrobte si vlastné lopty na hranie, alebo Silithid armor – recept drží frakcia Cenarior Circle
  • Vytvorte si quivery a ammo pouches na šípy a náboje
  • Grand master tréner vás naučí vyrábať 20slotové bagy na itemy spojené s profosesiou leatherworking

Preložila Yolla

Linda a kľúč od Andary