Rasa: Draenei

Draenei – Před jedním měsícem hrozná exploze roztrhla nebesa severního Kalimdoru. V tom okamžiku se velká loď Exodar zřítila z oblohy a roztříštila se o povrch světa Azeroth. Vznešení Draeneiové odlétli ze zpustošeného světa jménem Outland na mezidimenzionální lodi jménem Exodar, aby našli pomoc. Inspirovaní příběhy hrdinské aliance, která se spojila proti síle Plamenné Legie, je Draeneiové přišli požádat o pomoc při znovuzískání jejich zničené domoviny – Outlandu, doufajíc v získání nových spojenců v souboji s Plamennou Legií, díky kterým by se jim mohlo povést konečně udělat přítrž ohavné plamenné výpravě. Ozbrojeni jen odvahou, a jejich neotřesitelnou vírou v dobro, Draeneiové doufají v nalezení spojence.

Popis: Draeneiové jsou poněkud všestrannou rasou. Jejich svalnaté postavy jim umožnily stát se mocnými válečníky, ale i když jejich inteligence povětšinou moc nevynikla, našli se i tací, kteří byli schopni ovládnout magické umění. Daeneiové nepochází ze světa Azerothu, nýbrž z nehostinných krajů Outlandu. Draeneie poznáte především podle jeho modrošedé kůže a také malého krysího ocásku, který za sebou vlečou (jestli my jsme z opice, tak z čeho jsou asi oni). Možná se mohou zdát spíše komickými, ale jejich svaly a především neochvějná víra z nich dělá mocné protivníky, se kterými je nutné počítat.

Frakce: Aliance

Možná povolání: Hunter, Mage, Paladin, Priest, Shaman, Warrior

Vládce: Velen

Dopravní zvíře: Elekk (slon)

40lvl(60%)/60lvl(100%)

Začátečnická lokace: Azuremyst Isle (Ammen vale)

Hlavní město: Exodar

Rasové výhody:

Gemcutting (pasivní) Zvyšuje skill jewellcrafting (šperkařství) o 5 bodů
Gift of the Naaru (aktivní) Vyléčí cíli 50 (+15/lvl)HP za 15 sec; 1,5sec casting, 3min cooldown
Inspiring presence(pasive) (Mage, priest, shaman) Zvyšuje šanci na zásah kouzlem o 1% všem ve skupině v okruhu 30 yardů
Heroic presence (passive) (hunter, paladin, warrior) Zvyšuje šanci na zásah zbraněmi o 1% všem ve skupině v okruhu 30 yardů
Shadow resistance (passive) Zvyšuje rezistence na stínovou (shadow) magii o 10
Linda a kľúč od Andary