Rasa: Dwarves

Pokojní Dwarfové z Ironforge jsou starobylou rasou obtloustlých humanoidů, kteří žijí pod zasněženými horami Khaz Modanu. Dwarfové byli vždy spojenci lidí a i dnes si rádi vychutnají boj a ještě raději o něm povídají historky. V minulosti Dwarfové málokdy opustili bezpečnost svých horských pevností. Ale když se rozezvoní zvon vyzývající k boji, odhodlaně obrňují své přátele a spojence s nepřekonatelnou odvahou a udatností. Na základě čerstvého objevu, který odhalil částečky jejich minulosti, podstoupili pozoruhodnou přeměnu. Objev je přesvědčil, že byli vytvořeni mocnými Titany z kamene, když byl svět ještě mladý. Cítí, že jejich osud je v hledání dalších známek a důkazů o jejich tajemném dědictví a objevení skrytých poselství Titanů. Trpaslíci poslali své průzkumníky do všech koutů světa a doufají, že tito přinesou víc světla do jejich skrytých místností. Během mnoha let jejich cest po světě vystavili mnoho výkopů, které nyní slouží jako strážní pevnosti nebo jako lovecká oblast pro nepřítele Dwarfů jako takových.

Popis: Trpaslíci jsou houževnatou a odvážnou rasou. Už dávno projevili své schopnosti v boji, především se svými velkými sekyrami, ale jejich schopnosti s puškami, které si povětšinou vyrábí sami nebo jim s nimi pomáhají jejich spolubydlící-Gnómové, jsou rovněž nezanedbatelné. Dwarfové jsou především kováři a horníci a tak je jejich tělo po této práci výborně vybaveno pro boj, ale najdou se i tací, kteří kouzlu kladiva a kovadliny nepropadli a dali se na cestu víry. V jejich řadách tak kromě válečníků a lovců, kteří se spřátelili se zvěří Dun Moroghu, můžeme nalézt i mocné léčitele. Možná vypadají jako sudy piva a jejich pohyb vypadá poněkud nemotorně, ale není radmo je podceňovat, neb vás snadno mohou rozdrtit svou silou kladiva a kovadliny.

Frakce: Aliance

Možná povolání: Hunter, Paladin, Priest, Rogue, Warrior

Vládce: Magni Bronzebeard

Dopravní zvíře: Beran (i když na to nevypadá, ale beran to opravdu je)

40lvl(60%)/60lvl(100%)

Začátečnická lokace: Dun Morogh (Anvil Marr)

Hlavní město: Ironforge

Rasové výhody:

Stoneform (active) Po zaktivování poskytuje ochranu proti nemocem, krvácení a otravě, navíc zvyšuje zbroj o 10%. Trvání 8sec, 3 min cooldown.
Gun specialization

(passive)

Šance na kritický zásah se zbraněmi zvýšena o 1%.
Frost ressistance (passive) Zvyšuje odolnost vůči mrazu o 10.
Find treasure (active) Při zaktivování jsou vidět truhličky s pokladem na minimapce. Vydrží až do vypnutí hráčem. Nemá cooldown.
Linda a kľúč od Andary