Rasa: Undead (Nemŕtvi)

Poté, co se osvobodili od tyranské vlády krále lichů, odpadlá skupina nemrtvých hledala způsob, jak si zachovat svou vlastní svobodu a zničit všechny, kteří se jim postaví do cesty. Jsou známí jako Forsaken a jsou oddáni službě svojí velitelce, královně banshee Sylvanas Windrunner. Tito temní bojovníci si pod ruinami bývalého hlavního města Lorderonu vybudovali skrytou pevnost. Hluboko pod Tirisfal Glades je labyrintové Undercity, rozsáhlá bašta zla. Ve svém temném království se královští lékárníci Sylvanas snaží vyvinout zničující nový mor, takový který zahubí nejen nenáviděné nepřátele v Scourge, ale i zbytek lidstva. Aby Forsaken ještě rozšířili svůj temný vliv, uzavřeli výhodnou dohodu s primitivními rasami hordy. Ke svým spojencům však nejsou nijak loajální a využívají jich na boj proti jejich společnému nepříteli Lich Kingovi. Jen čas ukáže, jak se stoupencům zkázy a smrti bude dařit v jejich snaze pomstít se.

Popis: Nemrtví jsou rasou, která se rodí a sílí s každým padlým nepřítelem. Právě proto jsou vcelku všestranně nadaní, neboť nikdy nevíte, z koho ten a ten nemrtvý vzešel. Na nemrtvé je jednoduché se připravit, protože hnilobný puch, vycházející z jejich útrob se nese krajinou, stejně jako temný stín přicházejících mračen zhouby. Pokud by snad někdo z vás měl rýmu, nemusíte se i tak obávat. Chřastění jejich starých kostí jistě uslyšíte. Nemrtví nemají z ničeho strach, neb jejich mysl již není jejich. Jediné, co snad užírá mysl nemrtvých je představa obrovské palice dopadající na jejich vetché kosti.

Frakce: Horda

Možná povolání: Mage, Priest, Rogue, Warlock, Warrior

Vládce: Lady Sylvanas Windrunner

Dopravní zvíře: Kostlivý kůň

40lvl(60%)/60lvl(100%)

Začátečnická lokace: Tirisfal Glades

Hlavní město: Undercity

Rasové výhody:

Will of the Forsaken (aktive) Odolnost vůči spánku, fearu a charmu na 5 sec. 2min cooldown. Může být použito i pod vlivem těchto negativních efektů.
Cannibalize (aktive) Doplňuje 7% zdraví každé 2 sec pojídáním mrtvol humanoidů, či nemrtvých. Trvání 10sec, 2min cooldown.
Underwater breathing (passive) Nemrtví vydrží pod vodou 300% normální doby.
Shadow resistence (passive) Zvášení rezistance proti stínové (shadow) magii o 10.
Linda a kľúč od Andary