Beštiár – Shovel Tusk, Plague Eruptor a Nerubian Vizier

Dnes sa opäť o niečo viac rozšíril web. Yolla pripravila popis ešte ďalších postáv do beštiára nového datadisku hry. Všetko o nich v troch článkoch nižšie alebo v kompletnom prehľade beštiára na webe v sekcii datadisku.

Plague Eruptor
Eruptori, najnovší experiment kráľa Lichov, sú stvorení na to, aby vnášali hrôzu do světa živých. Tieto chodiace zvyšky tiel si rýchlo získali povesť najničivejších z armády Pohromy – značne silní a neuveriteľne rýchli. Najstrašnejšia zo zbraní eruptora sú však stovky pulzujúcich hrčiek vyčnievajúcich na ich rozkladajúcej sa koži. Práve z týchto hrčiek hnisá mor a jako oheň sa šíri krajinou. Kamkoľvek sa eruptori pohnú, hlásajú nákazu Pohromy.

Shovel Tusk
Mocné a divoké Tusky môžete ľahko rozoznať od iných mobov vďaka masívnym zahnutým parohom, ktoré vyrastajú z ich hláv a dvom klesajúcim klom vyčnievajúcim z čeľustí. Losom podobné zvieratá používajú svoje kly skôr na vyhrabávanie potravy spod zamrznutej zeme než na strašenie už beztak vydesenej Explorers’ League. Tusky sú teritoriálne založené a preto je zrejmé, že vás napadnú a budú si územie brániť. Preto všetci dobrodruhovia Northrendu urobia lepšie, ak sa týmto agresívnym zvieratám vyhnú.

Nerubian Vizier
Poloviční pavúci, poloviční humanoidi-NERUBIANSKÍ VIZIORI kedysi slúžili ako radci a bojovníci mocným nerubianským lordom. Ale následkom Vojny Pavúkov sa všetko zvrtlo a v izolácii od rozvrátenej spoločnosti Nerubianov, prefíkaní VIZIORI začali naberať na sile. Využívajúc svoju bojovnosť a vysokú inteligenciu sa VIZIORI ukázali novými vládcami podzemného kráľovstva Nerubianov.

Je zrejmé, že VIZIORI môžu slúžiť ako vládcovia, ktorí sú predurčení viesť svojich ľudí k definitívnemu víťazstvu nad Pohromou. Pokiaľ mnohí len špekulujú o existencii takhoto nerubianského vodcu, niektorí napredujú v prieskume spojenia medzi Nerubianmi a divokou hmyzou rasou známou ako qiraji.

Linda a kľúč od Andary