Know you Lore: Aegwynn

AegwynnAegwynn bola predposlednou strážkyňou Tirisfalu a matka proroka Medivha. Aegwynn trénoval strážca Magna Scavell. Bola jediné dievča z piatich učňov. Muži jej neverili, že by sa práve ona mohla stať mocným mágom. Pred koncom prvého roku ako učna, Aegwynn ovládla zaklínadlo Meitrových zvitkov. Bola to posledná a jediná zachovalá práca jedného z mocných kúzelnikov tzv.

Urodzených, Quel´Dorei, terajších Krvavých Elfov. Za tento čin bola vybraná Scavellom ako Strážkyňa Tirisfalu. Aj keď jej spolu-učňom sa to nepáčilo, Koncil vedel, že bola najlepšia a Strážca nemohol byť slabší ako niekto iný. Keď Aegwynn dostala silu Tirisfalen, hneď začala pracovať. Jedna z jej prvých akcii bolo zniečenie Zmodlora, ktorý ovládal deti v škole. Aegwynn sa ponahľala a zadržala démona skôr ako stihol niekomu alebo deťom ublížiť. Erbag, mág gnome a Relfthra, elf mág ju upozornili na jej rýchlu akciu, vystavila svet nebezpečenstvu. Avšak Aegwynn ich nepočúvala. Vedela, že má moc a nepotrebuje rady od nejakých starých zastaralých mágov. O 500 rokov neskôr, Aegwynn cestovala na strechu sveta Northrendu,aby pochytala skupinu démonov. Pri chytaní jej pomáhali draci. Avšak zrazu sa pred ňou zjavil avatar Temného Titána Sargerasa.

S pomocou drakou, Aegwynn bojovala a úplne porazila Lorda plamennej Légie. Ona zobrala jeho fyzicku formu a uveznila ju blízko Maelstorm(miesto, kde vybuchla Studňa Večnosti a roztrhala Kalimdor na tri časti) niekoľko kilometrov pod morom do Kobky Sargerasa. Za tento čin Aegwynn ešte viac spyšnela a stala sa veľmi arogantnou. Nepotrebovala sa objaviť na stretnutiach Koncilu, nepočúvala ich nápady, plány, nič. Ona netušila, že Sargeras je v nej. O 778 rokov, alebo 70 rokov pred World of Warcraft-nastal čas, kedy mala Aegwynn odísť z funkcie Strážcu a odovzdať moc niekomu ďaľšiemu. Namyslená Aegwynn by nikomu inému nedala takú moc, ako svojím deťom. Tak si vybrala kúzelníka Nielasa Arana, aby bol otcom jej ďieťaťa. Ona prišla za ním, splodili dieťa . Dieťa sa narodilo na jeseň toho roku a dala mu meno Medivh, čo znamenalo Stražca tajomstiev, v starom elfskom jazyku. Aegwynn nechala malého Medivha u otca v pevnosti Stormwind. Doňho vložila časť svojej moci. Keď dospel vložila doň všetkú svoju moc. Medivh túto moc nezvládal a zabil otca a Medivh upadol do kómy. Medivh sa prebral až o 20 rokov, v Nortshire, kde ho liečili kňazi.

Aegwynn sa zdalo, že niečo nie je v poriadku, keď videla ako Medivh spolčí s Plamennou Légie a ako priniesol orkov do Azerothu. Aegwynn ho prišla presvedčiť do jeho Strážnej veže, aby nerobil to, čo robí. Ten ju nepočúval, tak sa Aegwynn rozhodla s ním bojovať. Avšak, práve ona doňho vložila všetku svoju energiu. Bitku prehrala a ostala ležať na zemi. Tam videla ako vojaci zabili Medivha a potom neskôr ako z jeho tela vychádza Sargeras. Až vtedy Aegwynn doplo, čo vlastne všetko sa stalo. Sargeras sa chcel dostať do jej tela a zabiť ju, ale niečo mu to nedovolilo, tak jej aspoň preniesol do tela rakovinu. Neskôr Aegwynn išla za králom Llianom a povedala mu, že za príchod orkov, môže práve Medivh. O pár rokov neskôr sa Aegwynn skryla pred svetom a to tak, že z posledných síl, čo jej ostali sa preteleportovala k horám neďaľeko Ratchetu v Kalimdore, kde si postavila malý domček so zahrádkou a vytvorila ochrannú magicku bariéru aby sa k nej nikto nedostal. Aegwynn sa rozhodla vrátiť spáť Medivhovi život. Trvalo 21 rokov, kým nazbierala toľko síl, k tomu čo chcela vykonať. Potom ako vykonala, čo chcela ostala rok odpočívať.

Po pár týždnoch od prebudenia sa stalo, čosi čo nečakala. Na bariéru jej klopala Jaina Proudmoore z Theramoru. Jaina ju oslovila Magno. To sa Aegwynn nepáčilo. Tvrdohlavá Aegwynn jej nechcela s ničim pomôcť a chcela aby čo najrychlejšia vypálila preč. Po tom jej, ale Jaina vysvetlila, čo sa deje. Tak sa nakoniec Aegwynn rozhodla Jaine pomôcť. Aegwynn, Jaina a plukovník Lorena sa vybrali do jaskyne, kde ich čakal Zmodlor, démon, ktorého kedysi Aegwynn uveznila. Spoločnými silami ho porazili. Potom Aegwynn ostala v Theramore, kde ju Jaina zamestnala ako správcu.

Blizzard uvádza, že sa Aegwynn nachádza v Theramore a je živá. Avšak v Theramore, by ste ju hľadali márne. Možno s novýmy patchmi pribudne aj Aegwynn, mocná blondínka, ktorá si len myslela, že porazí Sargerasa.

Linda a kľúč od Andary