Know you Lore: Sylvanas Windrunner

Sylvanas pokojne žila aj so svojimi sestrami Alleriou a Vereesou v Silvermoone (teraz hl. mesto Blood elfov, predtým hl. mesto high elfov, ktorí patrili k Starej Aliancii). Keď Alleria odišla bojovať za Alianciu, Sylvanas ostala a prevzala jej miesto ako veliteľ kráľovských hliadok zvaných Ranger Corps. Mala za povinnosť ochrániť Quel’Thalas, čo nebolo náročné, keďže je to pokojná oblasť, ba až príliš pokojná. Sylvanas si uvedomovala, že mier tu nebude trvať večne, a očividne mala pravdu. Večný pokoj Quel’Thalasu sa zlomil, keď sa objavil Arthas v Lordaerone s armádou nemŕtvych. Pátral po spôsobe, ako oživiť Kel’Thuzada, a bol si istý, že Sunwell (Slnečná Studňa v Silvermoone, zdroj mágie a sily high elfov) s jej ohromnou mocou je na to priam stvorená.

Sylvanas a jej hliadky bojovali až do posledného elfa, avšak armáda nemŕtvych bola na nich priveľa. Nemŕtvi nikdy neprejavili nijakú stratégiu, prebíjali sa len surovou silou. Aj napriek tomu, Arthasova armáda sa prebojovala cez brány a dobehli Sylvanas, keď utekala varovať Silvermoon.
Pochopiteľne, všetci vieme, čo sa stalo. Arthas bojoval so Sylvanas a zabil ju.Sľúbil jej, že ani po smrti nebude mať pokoj. A ako by to nebolo dosť, priviedol jej dušu späť vo forme banší.
Arthasova mágia strčila Sylvanas do otroctva LIch Kinga Ner’Zhula. Stala sa z nej obyčajná bábka. Pomohla Arthasovi zničiť Quel’Thalas a strážila Lordaeron spolu s Kel’Thuzadom a triom Plamennej Légie – Dreadlordmi. Avšak keď veliteľ Légie Archimond a hŕba ďalšich zomrela za výdatnej pomoci Malfuriona, Arthas sa vrátil do Lordaeronu a oznámil Dreadlordom, že Légia zlyhala a bude lepšie, ak okamžite zmiznú z jeho dohľadu, pretože už nie sú priateľmi (v skutočnosti Arthas a Lich King dostali ‘padáka’ od Kil’jaedena, ale zrejme to nechcel pripustiť pred dreadlordmi). Arthas, Kel’Thuzad a Sylvanas potom zabili všetko živé v Loradaerone.
Avšak Arthasova nadvláda nad Sylvanas bola dvojsečná zbraň. Tým, že ju oživil osobne, dal Sylvanas moc oveľa väčšiu ako ostatným nemŕtvym, a ona to patrične využila a pomaly sa oslobodzovala z područia Lich Kinga. Pochopiteľne, neoznámila to Arthasovi ani Kel’Thuzadovi, avšak neuniklo to Dreadlordom (trio Varimathras, Balnazzar a Detheroc), ktorí jej povedali, že Arthas a Ner’Zhul (vtedajší Lich King) slabnú a oni mienia využiť túto príležitosť na porážku Pohromy (Scourge) a opätovné dobytie Lordaeronu. Sylvanas stále v sebe niesla hlbokú nenávisť voči Arthasovi (veď viete, on ju zabil), takže súhlasila pomôcť im za svojich podmienok.
Dreadlordi vystriehli na Arthasa v Lordaerone, ale utiekol im do lesa s pomocou pár banší, len aby sa dostal do rúk Sylvanas. Jej oddané banší naviedli Arthasa priamo do jej pasce. Postrelila ho jedovatým šípom a spravila naozaj hrozné rozhodnutie o našom osude (môžte začať lov na Lich Kinga). “Rýchla smrť, čo? Taká, akú si doprial mne? Nie….budeš sa trápiť rovnako ako ja. Vďaka môjmu šípu už nemôžeš ani utiecť. Pozdrav odomňa v pekle, ty sukin syn!” Avšak predtým, než mohla Arthasa konečne zabiť, Kel’Thuzad ich našiel a spolu s Arthasom ušli pred Sylvanas do Northerndu (nie len pred ňou, pochopiteľne).
Sylvanas a jej nasledovníci boli teraz voľní, ale nevedeli, čo so svojím ‘nebytím’ majú robiť. Túlať sa svetom a sem tam niekoho posadnúť? Strašiť deti na oslavách? Predtým, než mohla Sylvanas viac popremýšľať nad svojou posmrtnou krízou, objavil sa Varimathras a ponúkol jej miesto medzi Dreadlordmi. Mohla s nimi vládnuť oblasti Plaguelands. Sylvanas odmietla a rohodla sa dostať Dreadlordov pod papuču tým, že si vytvorí svoju vlastnú armádu. Vyslala svoje banší, aby posadli vodcov rozličných humanoidov v blízkom okolí a vrátili sa späť s hordou ogrov, trollov, murlocov a vlastne všetkého, čo na malých levelochmáte za úlohu zabíjať. Varimathras vedel, kedy má stiahnuť chvost, a prosil Sylvanas, aby mu dovolila slúžiť jej.
Sylvanas sa rozhodla zbaviť zvyšných dvoch Dreadlordov. Vyslala banší, aby posadli Garithosa, veliteľa ľudských vojsk, Detherocovu bábku. Spolu so svojou armádou sa priplazila až do základne Dreadlordov a zabila Detheroca, čím oslobodila Garithosa od démonickej nadvlády.
Garithas súhlasil, že pomôže Sylvanas a Varimathrasovi zabiť Balnazzara (posledného Dreadlorda okrem Variho), pokiaľ ho potom nechajú vládnuť Lordaeronu.
Naše duo spolu s Garithasom zahájili útok na hlavné mesto Lordaeronu (ktoré zrejme ani nemá meno, ale jeho ruiny ležia nad mestom Undercity). Prebíjali sa vojskami Légie, kým nenarazili na Balnazzara. Ako test lojality Sylvanas prikázala Varimathrasovi zabiť svojho brata. Varimathras bol zhrozený, ale nakoniec Balnazzara zabil (asi nie dostatočne. pretože ten prežil a viedol Scarlet Crusade, takže ste ho zrejme párkrát zabili v Strastholme). Keď ‘dokončili dohodnutú prácu’, Garithas nariadil našej dvojici, aby opustili územie jeho krajiny. Zrejme to bol šok len pre Garithasa, keď ho šťastný Varimathras zabil a Sylvanas sa vyhlásila za kráľovnú Opustených (Forsaken-nové meno svojej nemŕtvej armády) a za vládkyňu oblasti Plaguelands, kedysi Lordaeronu.

Zhrňme si to. Ďalšia elfka, ktorá urobila nejakú úplnú hlúposť….myslím, že elfovia to majú v krvi. Privolajú Légiu – Azshara, oslobodia Illidana – Tyrande, takmer zničia svet – Illidan, etc. Sylvanas pre zmenu nechala po svete pobehovať Arthasa, hoci mala možnosť zabiť ho.

Sylvanas teraz vládne zo svojho trónu v Undercity s Varimathrasom po svojom boku. Príležitostne zadáva úlohy alebo vrieska po svojich poddaných. Stále v sebe nesie hlbokú nenávisť voči Arthasovi, a zrejme tiež nie je nadšená Plamennou Légiou.

Na záver niečo na zamyslenie. Hoci Sylvanas má predstavovať high elfa (podobne ako Kael’Thas), Blizzard ju vykreslil úplne inak. V Undercity ju môžte vidieť v modele night elfa. Je to zrejme preto, že kvôli jedinej Sylvanas sa neoplatilo vytvárať ďalší model elfa. Taktiež sa natíska otázka, odkiaľ má Sylvanas telo? Keď ju Arthas oživil, stala sa banší, bytosťou bez skutočného tela, čosi ako duch. Niektorí si myslia, že posadla telo night elfky a jej dušu pohltila, čím sa stala majiteľkou schránky. Avšak máme tu ďalšiu teóriu, z Warcraft RPG, v ktorej sa hovorí, že Arthas jej telo uschoval ako odmenu za Sylvanine služby, a tak bola schopná dostať sa opäť ‘do svojej koži’.

Jola

Linda a kľúč od Andary


Comments ( 2 )

  • To s telom Sylvanas bolo vysvetlené tak, že po tom, čo ju Arthas oživil ako banshee sa vrátila po svoje telo. Mám pocit, že to bolo v The Sunwell Trilogy.

  • Ehm a ešte niečo… Ďalšia elfka, ktorá urobila nejakú úplnú hlúposť… Sylvanas pre zmenu nechala po svete pobehovať Arthasa, hoci mala možnosť zabiť ho.

    Akú hlúposť urobila? Veď na ňu zaútočil Kel´Thuzad tak ako mala zabiť Arthasa?

Comments are closed.