Rogue Class Lore Hero: Garona Halforcen

Garona precestovala celý Draenor a vyznala sa v kultúre orkov, hoci sama patrila k tejto rase len spolovice. Jej vedomosti ju doviedli k Shadow Councilu, pre ktorých bola práve vďaka týmto schopnostiam nenahraditeľnou. Netrvalo dlho, a Garona vystúpila po rebríčku a stala sa osobným špehom a nájomným vrahom Gul’dana. Keď Medivh otvoril portál do Azerothu, Garona spolu s celou jednou skupinou opustila Draenor a vydala sa v ústrety novému svetu, kde vládli ľudia.

Nanešťastie (pre zvyšok skupiny, pochopiteľne), narazili na Medivha, ktorý celú skupinu okrem Garony vyvraždil. Tú poslal späť cez portál, aby odniesla Gul’danovi odkaz od mocného mága. Po nejakom čase sa naša hrdinka vrátila do Azerothu a s novým titulom (emisary), ako posol či vyslanec ju poslali do Karazhanu, kde sídlil Medivh.

Medivh, keďže bol mocným čarodejom, pochopiteľne vedel, že Garona prišla, aby informovala Gul’dana a jeho koncil o čarodejových akciách, a aj napriek tomu ju v Karazhane nechal a dokonca jej po čase prezradil mnoho vecí.

V Karazhane stretla Khadgara, ktorý ju spočiatku nemal príliš v obľube, avšak Medivh mu prikázal ‚hosťa‘ rešpektovať, a po čase si na seba obaja zvykli. Tu sa Garona po prvýkrát zamyslela nad tým, komu vlastne chce slúžiť, pretože Medivha si začala skutočne vážiť a nechcela o jeho plánoch hovoriť koncilu. Uvedomila si tiež, že hoci čarodej vedel, že je tu ako špeh Gul’dana, nič pred ňou neskrýval. Rozhodla sa teda, že jeho dôveru nesklame.

Medivh sa však začal správať, mierne povedané, podivne. Khadgar a Garona uvažovali, či to nemá niečo spoločné s príchodom orkov do Azerothu, a pomocou kúzla, ktoré privolá vízie z minulosti, sa dozvedeli o čarodejovom pláne zničiť ľudstvo – zistili, že Medivh bol ten ‚dobrodinec‘, ktorý vpustil orkov do ľudského sveta otvorením portálu (The Dark Portal). Dostali sa do konfrontácie s Medivhom, avšak Khadgar vytvoril obraz Aegwynn (Medivhova matka), aby zmiatol čarodeja, a spolu s Garonou ušli.

Narazili na lorda Anduina Lothara, ktorý ich doviedol ku kráľovi Llane Wrynnovi, a obom mužom vyrozprávali svoj príbeh. Llane nemohol uveriť, že Medivh sa naozaj zbláznil, a nakoniec to bol Lothar, ktorý dotvrdil, že je to pravda. Vytvorili nájazdnú skupinu a zamierili do Karazhanu. Dosiahli vežu Karazhanu (zadný vchod instancie), a tu hrad poctil Garonu víziou. Videla, ako v budúcnosti vraždí kráľa počas obliehania Stormwindu. Po tejto vízii bola skutočne vydesená tým, že má zabiť niekoho, kto sa k nej správal úctivo a milo – čo bolo v jej prípade skutočne raritou. Khadgar jej však povedal, že ak bola vízia pravdivá, tak sa zrejme obaja dostanú z Karazhanu živí (to značí, že sám mal nejakú víziu budúcnosti), a ak umrú, budú vedieť, že Garone nebolo súdené zradiť kráľa Llane.

Pochopiteľne, Medivha našli – so Sargerasom. Nahnevaná Garona sa vrhla na čaodeja, ktorý na ňu však zoslal mocné kúzlo. Vyslovil hlboké sklamanie, čo sa týkalo jeho mienky o Garone, pretože dúfal, že práve ona zo všetkých ho pochopí. Cítil s ňou však súcit, a tak sa dotkol jej hlavy a zoslal ďalšie kúzlo, ktoré jej myseľ naplnilo myšlienkami a obavami, ktoré sám pociťoval. Na to Garona padla na zem v bezvedomí a vedenia sa ujal Khadgar. Po zúrivom boji zabil Medivha, avšak spolu s Lotharom Garonu nemohli nájsť…

Po víťazstve v Karazhane sa Garona čoskoro stala kráľovou dôverníčkou, avšak kvôli Medivhovmu kúzlu bola neschopná skutočnej lojálnosti. Kráľovi porozprávala o vnútorných činnostiach Hordy a možnostiach využitia toho v kráľov prospech. Po Garoninom ‚oslobodení‘ orkmi počas obliehania Stormwindu, dostala úlohu (zrejme od temného koncilu) zavraždiť kráľa Llane. Zisťujúc, že jej vízia sa stáva skutočnosťou, prijala úlohu a s hlbokým smútkom zabila kráľa a vyrezala jeho srdce. V tom čase už čakala dieťa, svojho syna Med’ana.

Orgrim Doomhmmer, využijúc situácie, zavraždil skorumpovaných orkov a stal sa vodcom Hordy. Jeho špehovia našli Garonu a mučili ju, až kým neprezradila tajné miesto temného koncilu. Koncil bol zničený a všetci temní mágovia zabití. Hoci Garona zmizla, neprestali po nej pátrať ani po Druhej Vojne. Vo Warcrafte ju nikdy neuvidíte, avšak počas WoW beta ju mohli zazrieť v Ravenholdt Manor (guilda nájomných vrahov, rogunov) s titulom ‚Grand Master Of The Assasin’s Guild‘. Neskôr bola NPC Garony odstránená a viac sa tam neobjavila. Zrejme je rezervovaná pre špeciálny príbeh budúcich patchov/datadiskov. Aj keď však bola z hry odstránená, jej NPC ID stále nájdete v hre ako Creature 6767: Garona.

V komiksoch sa objavila ako strážca svojho syna, vo Warcraft III. Mala hrať hlavnú úlohu v kampani za Hordu a mala sa objaviť ako hrateľná postava, avšak po vydaní hry tam chýbala.

Jej spomienky na Draenor sú zrejme z doby, keď už bola Horda skorumpovaná a zničila krajinu. Považuje sa buď za polovičného Draeneia, alebo polovičného človeka, avšak nemá žiadne znaky rasy Dreaneiov, a ako polovičný človek by bolo pre ňu takmer nemožné existovať – veď sa narodila ešte pred stretnutím týchto dvoch rás. Preto je zrejmé, že jeden z rodičov bol podľa všetkého Draenei, rovnako ako blademaster v Nagrande – Lantrsor of the Blade, ktorý je taktiež polovičným Eredarom a polovičným orkom. Jediné znaky eredarskej rasy, ktoré Garona nesie, je žiara jej očí (nie však biela, ale červená) a tvar čela, inak dominujú znaky orkov.

Nikto v skutočnosti nevie, kde sa Garona Halforcen nachádza teraz. Zmizla po Prvej Vojne a odvtedy sa nikde neukázala (okrem WoW beta). Avšak je takmer isté, že v budúcnosti ju niekde v Azerothe uvidíme. V hre sú po nej pomenované 2 veci – kniha pre rogunov v Dire Maul a Signet Ring Karazhanu, ktorý padá z Curatora. Garonu možno považovať za predstaviteľa classy rogunov, a ako rogun sa môže nachádzať naozaj kdekoľvek….(zdroj:WoWWiki)

Linda a kľúč od Andary