Archívne správy a novinky

Článok je súhrnom starších správ, ktoré bolo možné nájsť na pôvodných stránkach World of Warcraft na adrese wow.n-games.eu pred spustením novej verzie webu.

Mrazivý smutek (marec 2008) – Jste fanoušky Warcraftu III. a třímat ve svých rukou legendární mrazivý smutek bylo vždy vaším snem. Nyní máte příležitost svůj sen si splnit. Blizard ve spolupráci s Epic Weapons se rozhodl o vytvoření limitované edice mrazivého smutku. Tyto nádherné kousky (a jeho dokonalosti se můžete přesvědčit na Epic Weapons) budou 47 palců velké s 28 palců dlouhou čepelí. Meč bude vážit 16 liber a kožená rukojeť spolu s runami vyrytými do čepele z mrazivého smutku dělá opravdu elegantního pomocníka na Vaši milou tchýni. V balení s mrazivým smutkem najdete pochopitelně (jak už to tak u limitované edice bývá) i několik nezanedbatelných bonusů, včetně certifikátu. Pokud tedy máte někde po ruce zbytečných 379$ (ale cena ještě půjde nahoru) můžete přihodit do aukce a jeden z 99 vyrobených kousků může být právě váš.

Prvé kroky s WowZačínate s WOW (február 2008) – Když jsem na tomto webu začínal, bylo mi řečeno, že nemám psát jen pro již ostřílené závisláky, ale i pro ty, kteří se do této závislosti teprve chystají. Ti, co se již dlouhou dobu prohánějí po zemích Azerothu nebo planinách Outlandu, mohou tento článek s klidem v duši přejít. Ostatní však zbystřete. Pro mnohé z vás je základní otázkou čím budu. Mám se prohánět po světě v masivní oceli a s obrovským štítem před sebou, nebo se snad obléknout do lehkého roucha a své nepřátele smažit mocí magie? Vězte však, že toto není tou nejhlavnější otázkou. Ač se to nemusí zdát, mnohem dříve vás čeká rozhodnutí jiné-volba serveru. Viac v novej secii – Začínate s WOW? V minulém kroku jsme již učinili to nejzávažnější rozhodnutí a zvolili jsme si tak server. Nezbývá tedy již nic jiného, než vytvořit svou postavu a vstoupit do světa, který se jen těžko opouští. Tvorba postavy je snad stejně důležitá, jako předešlý krok, neboť s tím, co vytvoříte se budete trápit velice dlouho. Na výběr je deset ras a devět povolání….Ďalší z kvalitných článok od redaktora Xodara nájdete v sekcii Začínate s WOW, druhé pokračovanie. Začínate s WOW? V předchozích částech jsme si již vybrali server a založili postavu. Teď již nám chybí snad jen pár rad do začátku a o tom bude pojednávat tato kapitola. Nejdříve si probereme, co a jak s věcmi, které vám spadnou z všemožných bestií Azerothu. 1. poor- tato kvalita se značí šedou barvou a snažte se jí obloukem vyhnout. Šedé věci prakticky nevyužijete, neboť jejich vlastnosti jsou… … aj tretie pokračovanie nájdete tu: Začínate s WOW?

Poviedka World of Warcraft (február 2008) – Tento nápad vôbec vytvoriť akýkoľvek príbeh zo sveta Warcraftu mi v hlave skrsol nedávno. Už tretíkrát som dohral Warcraft 3 a aj datadisk Ľadový Trón a neustále čakám na pokračovanie. Príbeh zostáva viac menej otvorený a v mojej mysli sa začali tvoriť nápady, ako by to mohlo pokračovať. Warcraft 3 je hra s najlepším príbehom, aký som kedy hral, ten príbeh je niečo šialené, také dobré, budete si ho pamätať aj desať rokov po dohraní hry. Takých hier je v dnešnej dobe málo, takých čo si hráč zapamätá, nielen dohrá a okamžite zabudne. A Warcraft je nekonečná studnica nápadov, z ktorej môže autor čerpať. Každého fanúšika tohto sveta a nejedného hráča World of Warcraft určite zaujíma ako príbeh ďalej pokračuje. Nepoznám plány Blizzardu s príbehom, ale som vytvoril vlastný príbeh, a odvážim sa povedať, že vcelku kvalitný. Dosiaľ vám môžem prezradiť, že sa v príbehu stretnete so známymi postavami ako Anubarak, Arthas či Illidan. Tento príbeh je len malý začiatok veľekj story, ktorá sa rozpúta. Potešili by ma vaše reakcie, alebo návrhy, aké postavy by sa mali vyskytnúť ďalej v príbehu, do ktorých známych lokácii by sa mohli hrdinovia pozrieť, alebo ak budete mať výhrady, že som porušil nejakú historickú presnosť Warcraftu. Moje ICQ je skoro stále zapnuté. Ďakujem, že ste navštívili túto stránku a prečítali si príbeh. Za Hordu! – Tangorn. Viac ako aj poviedku samotnú nájdete na adrese www.Warcraftstory.n-games.eu .

Nový patch 2.4 (január 2008) – Ani jsme pořádně nestihli prolézt útroby Zul’Amanu a Blizzardi nám už chystají další dáreček v podobě nového patce 2.4, který by měl vyjít na svět někdy koncem dubna, tedy ne moc vzdáleně od ohlášeného datadisku Wrath of the lich king. Tento patch se classů prakticky vůbec nodotýká, nýbrž hlavním lákadlem by se měla stát nová lokace Sunwell Isle. S touto lokací, kromě „pár“ dalších questů a nějaké té nové frakce, přibude i dvojice dungeonů. První z nich se nazývá Magister’s Terrace a vstoupit do něj bude moci pouhých pět dobrodruhů. Závěrečným bossem se zde stává Kael’Thas (vím, že už tu jednoho máme, ale Blizzardi se zřejmě drží pravidla „jednou je málo“). Druhý z dungeonů pak bude silnější káva a bez 25 lidí si asi moc nezabojujete. Čeká tu na nás šest bossů v čele s Kil’jaedenem (Kael’Thas to nezvlád, a tak přichází jeho pán). Blizzardi zřejmě chtějí zabránit takovému skoku, jaký byl mezi základní hrou a datadiskem The Burning Crusade, a tak se pokouší nás na poslední chvíli obléct do trochu lepší výbavy. V Sunwell Plateau, jak se druhý dung nazývá, bude podle všech prognóz padat set, který i o malý kousek předčí naše pečlivě spřádané T6. Nenese však žádné označení, jako je T7, a nebude se tudíž tolik lišit pro jednotlivá povolání (tedy pro jejich jednotlivá odvětví. Mágové a warrioři pochopitelně budou mít jiné). Co zbývá dodat. Nabrušte své zbraně, dotáhněte tětivy, naplňte toulce a umíchejte pár lektvarů, velký Kil’jaeden už čeká.

WOW arena (január 2008) – Kdysi dávno, když jsem ještě brozdal světem jako malé druiďátko, jsem zažil jeden velice dlouhý duel. Tenkrát bylo mému druidíkovi jen asi jedenáct let a proti mně se postavil shaman na sedmnáctém levelu. Zpočátku to vypadalo na jasnou prohru, neboť levely je těžké oklamat, ale nakonec se z toho vyklubal skoro čtvrt hodiny dlouhý zápas, který sestával z věčného oťukávání a opakovaného healu. Po vyčerpávajícím boji nakonec nebohý druid skončil na podlaze. Na svoji výhru však shaman nemohl být moc hrdý, neboť jeho výhra spočívala v critical hitu. Proč o tom ale hovořím. Tuhle bitvu jsem donedávna považoval za extrémně dlouhou, není to však nic proti tomu, co prožili hráči jednoho z officiálních serverů. Vše začínalo jako obvykle většina týmu popadala jako ovoce ze stromu a na bitevním poli zůstal paladin a mág. Rozpoutala se mezi nimi bitva, která trvala neuvěřitelné 3 hodiny a 4 minuty, a která skončila vítězstvím pro paladina, kterému se za záhadných okolností podařilo oživit warlocka, který z nepřátelského mága brzy udělal prášek. Uznání patří nejen oběma bojovníkům, kteří neprohráli v důsledku mikrospánku a následného uhození hlavou do klávesnice (i když kdo ví, třeba to byl jeden z důvodů oživeného warlocka), nýbrž odvedli souboj, který snad dlouho nebude překonán. Uznání však patří i ostatním členům týmu, kteří měli trpělivost celý souboj snášet. Jestli bude jejich výkon někdy překonán zůstává ve hvězdách. Ale stejně jako je ve sportu tendence stále zlepšovat výsledky, možná i zde budou jednou překonání a v síni slávy je vystřídá nová generace.

Nový člen redakcie (január 2008) – Web WOW.n-games.eu má oddnes nového redaktora menom Xodar, od ktorého články vám tu budeme prinášať. Ide o aktívneho hráča, ktorý by mal priniesť do tejto stránky viac života, veď patrí pre mnohých medzi najobľúbenejšie, na čo teda sklamať?

Veselé Vianoce prajeme (december 2007) – Prajem každému jednému návštevníkovi na tomto webe pred Vianocami ale aj po nich krásne Vianoce, šťastný Nový rok, nech sa každému splní aspoň pár z jeho túžob a očakávaní. Príde čas radosti a pokoja, tak to nekazme zbytočnými problémami, a už vôbec sa teraz netrápme tým, čo všetko koho čaká v škole, či v práci. Oddychujme, relaxujme a jedzme ako to len pôjde. Takže ešte raz Veselé Vianoce všetkým…

Nové wallpapere na širokouhláky (november 2007) – Už sme tu dlho nemali nejaké novinky, takže isto poteší pár nových tapiet na plochu. Tieto konkrétne sú artworkové, do širokouhlého formátu. Poslal mi ich Caruzzo, za čo mu samozrejme ďakujem.

Wallpaper world of warcraft Wallpaper world of warcraft Wallpaper world of warcraft Wallpaper world of warcraft Wallpaper world of warcraft Wallpaper world of warcraft

Heloween (november 2007) – Ako každý rok aj teraz Blizzard vyhlásil súťaž o najkrajšiu tekvicu.Prinášam vám sem pár výtazných obrazkov ktoré Blizzard uverejnil. Mne osobne sa páči jeden jediný obrázok a ten by som vám rád ukázal. Snád si aj vy nájdete obrázok ktorý vás poťeší.

Patch 2.3 (november 2007) – N Na stránke Blizzardu sa objavil nový patch ktorý vraj nesie veľa zmien ktoré sa týkaju hlavne druidov a hunterov.Dalšie infomácie sa týkajúceho tochto patchu najdete tu.

Online Atlas – Mapa World of Warcraft (október 2007) – Na oficiálnej stránke hry World of Warcraft sa objavil Online Atlas. Je to nova informacná vychytávka od Blizzardu. Môže vám pomôcť pri objavovaní Azerothu a Outlandu. Tento Online Atlas využíva rozhranie vo Flashi a má 2 funkcie zobrazenia. Po odkliknutí ponuky “Customized Region Info” sa vám zobrazí výber ponuky. Máte na výber niekoľko možností: od leteckých ciest až po polohy dungeonov vo svete. Potom ešte “Detailed Region Info” ponúka informácie o oblastiach samotných. Ked chces mozes ta dat aj odkaz na ten Online atlas: wow-europe.com – link na oficiálnej stránke

Aj 81 roční žijú WOWkom (október 2007) – Asi najstarší hráč onlinovky ktorý dovŕši koncom októbra 81 rokov sa volá Gunter. Hrá za Taurena Huntera na RP serveri Gamona.de a aj s ním spravili rozhovor. Gunterovi WoW ukázal vnuk, nakoniec sa mu to tak zapáčilo, že ho vnuk zobral do vlastnej guildy. Najradšej vraj plní questy, pretože jeho spoluhráči nie sú velmi nápomocní, a že vraj velký pohyb hráčov považuje za stresujúci. Má vraj jeden charakter a ked dosiahne lvl 70 tak začne od znova s iným classom. Samotného Guntera – obrázok nájdete tu. Zdroj blackravens.net

Info z oficiálneho serveru (október 2007) Podľa informácii z oficiálnej európskej stránky o hre world of warcraft bolo cez mesiaca Apríl vytvorených približne 114 000 účtov. Vo väčšine účtov bolo zistené používanie zakázanych programov ktoré hráčovi umožňovali robiť v hre zakázané aktivity. Týmto porušili pravidlá hry a znehodnocovali hranie iným poctivým hráčom.

Beer festival World of Warcraft BeerFest na Wow – Blizzard na svojich serverov spustil novy patch 2.2.2 a na PTR serverov aj s ním nový event Beerfest! Beerfest je vo svete wow pivný festival. Tvorcovia sa inšpirovali pivnými festivalmi ktoré prebiehajú v Nemecku, Kanade a v iných štátoch. Zatiaľ je to iba v testovacej fáze ale už teraz si môžete užiť veľa zábavy. Môžete napr. získať okuliare, z ktorými uvidíte svet plný gnomu, špeciálneho barana ako mounta a veľa ďalších vecí.

Wow Jutsu (september 2007) – Wow Jutsu je nový projekt zaměřený jak už název napovídá na World of Warcraft a datadisk The Burning Crusade.Zobrazuje informace o realmech, guildách a jejich progresu, z těchto pak sestavuje žebříčky nejlepších guild ve WoW. Tyto údaje získává z Amory, podle toho jakého bosse která guilda překonala a tim pádem má z něho loot.WoW Jutsu počítá i s tím, že hráč může přestoupit do guildy která má slabší progress a nezapočítá tak itemy do statistik. Aktualizace probíhá podle úspěšnosti vaší guildy tzn. že ty nejlepší guildy se aktualizují denně, kdežto guildy slabší jednou za několik dní.Informace o stavu guild na nejvíce Čechy a Slováky osídleném realmu Drak’Thulu naleznete na tomto odkazu: http://www.wowjutsu.com/eu/drakthul/
WoW Justsu index – http://www.wowjutsu.com/world/

Datadisk World of Warcraft: Wrath of the Lich King (august 2007) – Bude nám zima. Bude nám skutočne poriadna zima, takže nech sa oblečiete akokoľvek, stačiť to nebude, lebo ľad je všade. Prichádza totiž nový datadisk, ktorý Blizzard práve dnes oznámil. Akoby náhodou práve dnes, keď spúšťam tento web. Blizzard práve dnes oznámil túto radostnú správu a istotne nenechá chladným väčšinu hráčov. Čo vlastne prinesie datadisk?

World of Warcraft: Wrath of the Lich King. Slubujú:
– Nový kontinent Northtrend (priblizne velky ako Outland) a niekolko nových lokacii: Howling Fjord, Borean Tundra, Grizzly Hills, Dragonblight.
– Bude pridana hrdinska trieda (class) ktora bude dostupna Alikom a Horde.
– Maximalny level 80.
– Tí lepsi sa mozu postavit prit samotnemu kralovai Lichov (princ Artas)
– Nove bojiska (battleground).
– nove predmety.

Spustenie webu – august 2007- Ako ste si mohli všimnúť, web je na novej doméne, s inou redakciou, v lepšej podobe nakoniec ako bol pôvodne – čo sa kódu týka. Možno tých aktualizácií nebude toľko, koľko by si pravý hráč želal, no i tak snáď nájdete niečo čo ho bude zaujímať. V prípade záujmu o pomoc, poskytnutie vlastných prác, zážitkov a podobne, všetko je vítané. Stránka funguje pod doménou N-Games.eu servera, pod ktorým už našlo domov mnoho stránok o svetovej kuchyni, cestovaní, hrách a histórii.

WOW BC Bounty Na Gamespote sa objavil zaujímavé preview o chystanom WoW: BC, tý ktorý vedia dobre po anglicky si ho môžu pozrieť tu. Asi najzaujímavejšou informáciou sú informácie o nových mountoch pre BC rasy. Blood Elfovia by mali jazdiť na baziliškoch, a Draenei na Elekkoch (podobajú sa na slonov).
Ďalšia výrazná zmena sa ma týkať hlavne PvP. Z honoru sa stane niečo ako mena, ktorú budú hráči používať na nakupovanie honor itemov.

Čo nás čaká v BC – Blizzard uverejnil nový strom talentov pre Rogua ktorý bude v nadchádzajúcom patchi 1.12, môžte si ho pozrieť tu, čoskoro bude aj na našich stránkach.
Akoby to nestačilo bol pre Vás pripravený aj článok o novo pripravovanej profesii pre datadisk The Burning Crusade, Jewelcrafting. V tomto článku sa môžete dočítať rôzne zuajímavé veci, ako aj si vyskúšať socketovanie itemov priamo na stránke.

O čom je táto hra? – 3 júl 2007 – Nie každý z našich čitateľov pozná WoW tak aby mohol považovať samého seba za WoW znalého. Práve pre Vás sme pripravili nový článok “Pre začiatočníkov” v ktorom sa môžte bližsie dočítať o všetkom čo WoW obsahuje. Teraz si mnohí z Vás určite povedali že to nie je možné. Určite máte pravdu WoW je hra významná nielen hratelnosťou ale aj rozsahom. Preto sme tie najdôležitejšie prvky z hry vybrali a dali na stránku ale ajtak sa nám nepodarilo zmestiť do menej ako 4 strán.

Patch 1.11 – 25 jún 2006 Patch 1.11 sa konečne dostal z PTR (Player Test Realms) aj na oficiálne servery. Kompletný zoznam zmien si môžete pozrie)t, aj ked v angličtine, na oficiálnych európskych stránkach WoW. Tu Vám prinášam aspoň niekoľko významných zmien:
– The Scourge Inavsion: deň ktorého sa mnohí báli prišiel, Scourge začala s priamym útokom na územia Azerothu
– Naxxramas: Blizzard nám zas prináša nový instance, ktorý má byť ešte ťažší ako predošlé
– Nové sety brnení: pridané nádherné Tier 3 sety
– Mage and Shaman Talent Updates: prerobené talentové stromy Magea a Shamana
– Keyrings: pridané klúčenky, vďaka do ktorých si môžete dávať všetky vaše kľúče
– Nové PvP zbrane
– Zmenené statsy PvP brnení

WOW pre kamošov zadr – 14 jún 2006 – Patríte medzi ľudí ktorý stále nevedia či hrať World of Warcraft alebo nie? Či sa im to oplatí lebo zatiaľ na túto hru počuli iba samú chválu? Alebo hráte WoW a máte kamaráta ktorého by ste chceli presvedčiť aby túto skvelú hru začal hrať? Tak práve pre Vás pripravil Blizzard Entertaiment neuveriteľnú vec a to World of Warcraft Teaser vďaka ktorému si môže WoW zahrať na 10 dní každý z Vás!

Stále nestačilo? jún 2006 – Ako ste su už asi zvykli, sobota a nedeľa sa stali dňom veľkých updatov na našej stránke. V sobotu sme pridali zatiaľ:
– do sekcie o hre sme pridali nový článok o histórii sveta Warcraftu, ktorú by mal poznať rozhodne každý, pretože je história naozaj obsiahla, zbytok pridáme neskôr.
– v menu si môžte všimnúť novej sekcie ekonomika, ktorá zatiaľ obsahuje článok o Auction Houses vo WoW

Nový download: jún 2006 – A máme tu ďalší upršaný deň.
Práce na webe nám trochu začali naberať na obrátkach, záujemcov o pozíciu redaktora sa nazbieralo naozaj veľa, ale postúpia len tý najlepší.
Pridali sme aj nové sekcie battlegrounds kde sa môžete dočítať rôzne veci o PvP súbojoch v WoW, addony ktoré Vám môžu ulachčiť hru a do profesií sme pridali detailný rozbor každej z nich.

Linda a kľúč od Andary