Rasa: Orcs (Orkovia)

Orkovia

Hrubý zelenokožní orkové jsou jednou z nejrozšířenějších ras Azerothu. Všeobecně se o nich ví, že jsou hloupí, brutální a suroví, bez špetky lidskosti či sympatie pro ostatní rasy. Přišli z pekelného světa Draenoru do království Stormwindu přes dimensionální bránu známou jako Dark Portal a byli přinuceni vést válku z lidskou rasou. I když o tom téměř nikdo neví, Orkové si na Draenore kdysi vybudovali hrdou, šamanistickou společnost. Tragicky byli zkaženi Burning Legion, která je využila jako figurky ve své invazi do Azerothu. Orkům se ale podařilo vzbouřit a nakonec se jim podařilo postavit se úspěšně svým démonickým vládcům. Vedeni mladým vůdcem, Thrallem si Orkové znovu získávali svou čest a hrdinství. Nyní jsou připraveni na to, bojovat o svou novou domovinu ve svém novém světě.

Popis: Orkové jsou převážně neinteligentní rasou, jejichž hlavní silou je ostří sekery, se kterou vyrůstají již od počátků svého života. V průběhů dějin se orkové projevili jako výteční válečníci, především při boji pod vlajkou Burning Legion, ale i později při mnohých šarvátkách s aliancí. Najdou se mezi nimi i vzdělanější jedinci, kteří tíhnou k šamanismu a temné magii. I když jejich možnosti jsou i v tomto ohledu mírně zaostávající, orkští Warlockové a Shamani vynaložili toliko snahy, že i přes svůj mozkový handicap se vyrovnají každé jiné rase a jejich umění, především v ovládání živlů není radmo ignorovat.

Frakce: Horda

Možná povolání: Hunter, Rogue, Shaman, Warlock, Warrior

Vládce: Thrall

Dopravní zvíře: Vlk

40lvl(60%)/60lvl(100%)

Začátečnická lokace: Durotar (Valley of Trials)

Hlavní město: Ogrimmar

Rasové výhody:

Blood fury (active)Warrior, Rogue, Hunter Zvyšuje attack power (level*4)+2. Na 70lvl 282. Snižuje účinky healu na sebe o 50%. Trvání 15sec.
Blood Fury (active)shaman Zvyšuje attack power (level*2)+2 a sílu healu a spellů (level*3)+3. Snižuje účinky na sebe healu o 50%. Trvá 15 sec.
Blood Fury (active)Warlock Zvyšuje účinky kouzel a healů (level*2)+3. Snižuje účinky healů na sebe o 50%. Trvání 15sec.
Hardiness (passive) 15% resistance proti stunům a sražení k zemi.
Command (passive) Pet dostává zvýšený damage o 5%
Axe specialization (passive) Zvýšení zkušenosti s jednoročními i obouručními sekyrami o 1 %.
Linda a kľúč od Andary

Tags :