• Home
  • Novinky
  • Star Wars: The Old Republic konkurencia pre WOW?

Star Wars: The Old Republic konkurencia pre WOW?

BioWare, vývojár známy pre viacero výrazných herných hitoviek, momentálne pracuje už nejaký čas na vývoji zdá sa že už teraz úspešného titulu MMORPG, ktorý má byť veľmi silnou konkurenciou World of Warcraft. Samotní vývojári priznávajú, že majú vo WOW lvl 80 a viacero postáv.

Hoci sú znalí v hre WOW, mienia sa uberať podobným, ale nie celkom identickým smerom. Star Wars bolo odjakživa veľmi bohatým svetom. Rôzne planéty a jednotlivé rasy a najmä už známy príbeh Starej republiky sú námetom niekoľkých poviedok a ale aj hier. Práve pripravovaná MMORPG nebude prvou o Starej republike a už vôbec nie prvou zo série Hviezdnych vojen. Aj tu, podobne ako vo WOW bude možné plniť rôzne úlohy, bojovať rôznymi zbraňami, ale aj silou Jedi, alebo Sithu. To všetko bude obohatené o niekoľko flashpointov – čo je v podstate akoby samostatná single player kampaň. Chýbať nesmú ani rôzne vedľajšie úlohy a ba čo viac, BioWare sľubuje, že aj po dosiahnutí najvyššieho levelu sa nebudete mať dôvod nudiť. Na rozdiel od WOW bude stále možné ďalej fungovať s postavou s tým, že bude stále čo získavať a vylepšovať. Všetko má svoje hranice, takže som celkom zvedavý kam až tento úmysel zájade a kde narazí na mantinel.
Nezabúdajme, že veľkou konkurenciou mala byť aj hra Stargate Worlds, ktorá však pre personálne problémy ale aj klasické problémy s financiami nakoniec zrušila. Netrvalo dlho a opäť sa objavilo niečo, čo má možnosť silne konkurovať, aj keď sa dá pochybovať, že dokonca zhodiť z trónu samotné WOW. Uvidíme. O Star Wars: the old republic sa dozviete napríklad aj na stránkach http://stararepublika.eu

Linda a kľúč od Andary