Hellfire Peninsula

Hellfire, původní praženě orků. Při otevření Dark portálu, tato země Outlandu, která prošla již mnoha historickými bitvami v dějinách Warcraftu, se roztrhala do jen těžko obydlitelné a nehostinné krajiny. I přes všechna tato úskalí tu stále přežívají početné skupiny orkských jednotek i Draeneiů. Mimo démonů je Hellfire domovinou především prasat, která v tomto kraji velice zdivočela, ale rovněž supů. Jako doma se tu však cítí především nespočetné armády démonů, které sahají od členů Legie, až po skupiny stvoření zvaných Voidwalkerové.Dimenzionální brána (nazývaná též Dark portal) se stala prostředkem úniku, ale zároveň i zkázou Hellfire. Když Nerz’hul, vůdce Shadowmoonského klanu otevřel silou artefaktů i mimo jiné dimenzionální brány i Dark portal, aby tak vyvedl svůj národ před mocí Plamenné legie, Outland zaptalit za tento útěk strašlivou cenu. Energie Dark portalu roztrhala svět. Portál byl po 20 let uzavřen, ale poté, co lord Kazzak nalezl artefakty, jeho brány jsou opět dokořán.

Thrallmar je eponymním městem Hordy, které je k naleznutí v Outlandu. Nyní je toto měste, které je pod velením Nazgrela, velitele Thrallovi ochranky, především obranou Hellfire před jednotkami Plamené legie. Jejich hlavním úkolem je ochrana před démony okupovaných částích země a rovněž tak i vymycování Fel guardů a jiných temných sil ze země. Je to dlouhý a nekonečný boj, neb síly zla nelze porazit nadlouho, ale právě proto jste tu vy, aby jste mnoha questy tomuto úkolu napomohli a podíleli se tak na jeho splnení.

Temple of Telhamat je Draeneijskou pevností v nehostinné říši Hellfire Peninsula. Temple je proslavenou cestou a místem, kde složit svou hlavu pro poutníky z řad Aliance putující do především do nebezpečných zákoutí bažinné země Zangarmarsh. Templi postavili Draeneiové, což je také na první pohled znát díky mnoha krystalům zastavěným do budov.

Falcon watch je město v řadách Hordy, vystavěné a osídlené Blood elfskými jednotkami. Vůdcem je Ranger Captain Venn’ren a k nalezení je zde mnoho obchodníků a pochopitelně také quest giberů, neb každé městečko, i to nejmenší má ve svém vývoji problém, a i tato věž není výjimkou. Falcon watch je také místem, kde můžete zdokonalit schopnosti své první pomoci na úroveň mistra a naučit se i několik nových výrobků. Věž postavili Blood elfové a tak i architektura odpovídá jejich eleganci.

Fallen sky ridge je daleko se táhnoucí lokací Hellfire, která je obývaná především nebezpečnými a všemi obávanými Colossi. Tito obři vznikly z rudých krystalů, které jsou rovněž situovány v této lokaci a jejich záře se rozléhá daleko prázdnými pláněmi Hellfire Peninsula. Není radmo na toto místo chodit sám, neb síla, kterou ze sebe kamenná monstra v blízkosti krystalu, dokáží vydat je neuvěřitelná.

Hellfire citadel je soustavou dungeonů nacházejících se v zemi Hellfire. Na své si zde přijde opravdu každá, neb nabídka dungeonů je opravdu bohatá. K nalezení jsou zde jak dungeony pro slabší charaktery-Hellfire Ramparts (60-62lvl, 5 osob) a The blood futurnace (61-63lvl, 5 osob), ale i pro zkušenostmi oplývající hrdiny-The shattered halls (70lvl, 5 osob) a závěrečnou výzvou celého tohoto komplexu je Maghteridons’s lair (70lvl, 25 osob).

Mag’harská pevnost je výspou Mag’harských orků přežívajících v zemi Hellfire Peninsula. Tato pevnost se nachází východně od Draeneijského chrámu Temple of Telhamat, přesněji řečeno téměř nad ní. Mag’harské orky v této pevnosti vede Gorkan Bloodfist. Málokdo ví o existenci této pevnosti a málokdo, kdo ji navštívil se vrátil nazpět do své původní domoviny.

Lord Kazzak je jedním z nejmocnějších ered’ruinských doomguardů. Dříve byl vůdcem jednotek Plamenné legie ve světě Azerothu, ale poté, co byl Kil’jadenem, jehož je pravou rukou, pověřen znovuotevřením Dark portálu a po svém úspěchu s jeho otevřením se přesunul do Outlandu a vybudoval si svůj nový post nedaleko svého velkého díla-Dark portalu, přímo v zemi Hellfire, ze které dále ovládá jednotky Plamenné legie, která poslušně následuje jeho rozkazy a ohrožuje tak celou zemi Hellfire Peninsula.

– Xodar

Linda a kľúč od Andary