Nagrand, zelená oáza Outlandu

Nagrand je zelenou oázou Outlandu. Pokud se do této zpustošené země vydáte hledat přírodu a krásu světa, pak jistě zamíříte právě sem. I v Nagrandu se vznáší roztrhané části kdysi krásné země, ale na rozdíl od jiných částí tohoto dlouho zapomenutého světa i tyto oddělené kousky bují vegetací. Hlavními obyvateli, kromě přistěhovalců z jiných částí vesmíru, jsou tabullkové, sovy, sloni a buvolové, na které narazíte po celém Nagrandu. Při procházce by jste se měli mít na pozoru především před původními obyvateli-ogry, kteří návštěvníky nevítají zrovna s radostí.

V Nagrandu naleznete různá podivuhodná stvoření, která se procházejí úžasnou krajinou vesmírného světa Outlandu, plnou bujné vegetace a podivuhodných přírodních úkazů, jako jsou vodopády a především hora Oshu’gun (níže), a vytvářejí tak spolu s touto úžasnou scenérií krásnou malbu světa. Stejně tak dotváří rys krajiny i původní zdivočelá rasa Draeneiů, která se se svými typickými budovami stala jednou ze znaků Outlandu, nacházející se v rozličných oblastech tohoto roztrhaného světa.

Oshu’gun je největší dosud známá diamantová hora, osídlená frakcí ethernalů-soků Consortiumu stejné rasy. Orkové tuto horu nazývají horou duchů, ale jen málokdo ví, že hora je ve skutečnosti Naarijská dimenzionální loď, která ztroskotala ve světě Outlandu, když přilétala na pomoc Draeneiům dvě stovky let před první válkou. Loď již ale navždy zůstala na místě svého přistání a i v této době dotváří svou mohutností a krásou ráz zdejší krajiny a poskytuje svým trupem útočiště tajemným Ethernalům.

Další z úchvatných scenérií Nangradu, kterou je příhodné navštívit, pokud vás vaše kroky zavedou do nedalekého města Garadaru, je trůn elementů. Na tomto mýtickém místě, nacházejícím se na kraji jezera se vyskytují mocní elementové z dob dávno zapomenutých. Můžete zde narazit na mocného elementa ohně, vzduchu, ale i země a kdo ví, jaké další tvory toto místo ještě skrývá. Síla, která z něj vystupuje je velká a na každého statečného dobrodruha tu čekají úkoly, o kterých si obyčejní smrtelníci mohou nechat zdát.

Ring of Trials – kruh zkoušek. Pokud se vydáte do Nangradu a váš meč je ve vaší dlani jako prodloužená ruka, se kterou jste se naučili žít tak dokonale, že jen málokdo se vám ve vašem válečném řemeslu vyrovná, pak vás vaše kroky s jistou pravděpodobností zavedou na toto místo. Ring of Trials je pověstnou PvP arénou, ve kterém se utkávají mocní válečníci světa a bojují jak o svou čest, tak i o odměny, které na ně vyčkávají, neb krásné kousky, které Ring of Trials ukrývá, mohou nosit jen hrdinové, kteří si jejich moc zaslouží a jen oni dokáží využít jejich děsivou sílu proti svým nepřátelům.

Garadar je orkskou baštou Nangradu. Orkové nejsou zrovna největší zastánci přírody a jejich města tomuto vzezření také odpovídají. Jejich základním stavebním kamenem je dřeva, na než padne vždy mnoho z rázu krajiny, ale jak je vidět, Nagrand jejich přítomnost příliš nerozhodila, a tak si dále bují svou nezaměnitelnou tváří, ať už orkové z Garadaru činí ledacos. Obklopeni vodou a širou plání se Garadar stává dobrým útočištěm, neb ať už by nepřítel přicházel odkudkoli, jeho obráncům neunikne.

Telaar je výspou Alianční armády v Nagrandu. Jeho obyvateli jsou převážně Draeneiové, kteří k Outlandu nerozlučně patří, stejně jako orkové, kteří Outland před nespočty let opustili. Architektura Telaaru odpovídá stylu jeho obyvatelů, a tak krystaly zářící ze střech budov tvoří zvláštní, skoro až neuvěřitelnou soustavu „majáků“, které vždy navedou poutníka, který hledá bezpečné stanoviště a úkryt, pod svá křídla. Propast která ho obklopuje činí město pro nepřítele jen těžko dosažitelné, a právě proto jeho podstata stále existuje.

– Xodar

Linda a kľúč od Andary