Rasa: Gnomes

Excentričtí, často vyjimeční gnomové jsou jednou z nejzvláštnějších ras světa. Jsou posedlí vyvíjením nové technologie a divů inženýrství a mají čas i na rozšiřování svých řad.
Gnómové žijí prosperující životy v přetechnizovaném městě Gnomeregan a sdílejí zdroje zalesněných Dun Moroghských vrchů se svými trpasličími příbuznými. I když trpaslíci z Ironforgu mají také přirozený vztah k technologii a inženýrství, jsou to právě gnómové, kteří vymýšlejí klíčové, vizionářské návrhy všelijakých trpasličích zbraní a parních vozidel.
Gnómové po čas druhé války bojovali po boku aliance, Při nedávné invazi Burning Legion na Azeroth však překvapivě odmítli poslat svým spojencům své bojovníky, protože poskytli jinou pomoc. Jejich zbraně pomohly při naklonění misky vah na stranu aliance. Trpaslíci a lidé však byli gnómským rozhodnutím o odmítnutí pomoci nepříjemně zaskočeni.
Po skončení války aliance objevila pravý důvod, kvůli kterému nemohla poslat ani jednoho ze svých statečných bojovníků. Z útrob země vzešla starobylá krvelačná hrozba a napadla Gnomeregan. Vzhledem k tomu, že Gnomové věděli, že prioritou jejich spojenců bylo poražení Burning Legion, rozhodli se ubránit sami. Ze všech sil se snažili zachránit svoje milované město a bojovali mimořádně udatně, nedokázali však zabránit tomu, aby o město nenávratně přišli.
Téměř půlka gnómské rasy byla po pádu Gnomereganu vyhlazena. Ti, kteří přežili, utekli do bezpečí trpasličí pevnosti Ironforge. Znovu se zavázali pomoci alianci a strávili veškerý čas vyvíjením strategie a zbraní, které jim pomohly znovu získat svoje zpustošené město a přinést svým lidem světlejší budoucnost.

Popis: Gnómové jsou malou rasou. Dokonce tak malou, že si jich můžete všimnout až ve chvíli, kdy vás začne něco bodat do nohy, či uslyšíte nepříjemný křupot. Gnómové jsou rasou především inteligentní a zvídavou a tak v jejich řadách naleznete především zastánce magie, ale najde se i několik odvážlivců, kteří do rukou vezmou dýku (pro ně obouruční meč) a vyrazí hrdě do boje. Může se zdát, že jejich životní úloha je v takovémto boji již předem zpečetěna, ale právě díky své velikosti mohou být i dosti nebezpečnými protivníky. Pokud jste někdo ze zastánců aliance, raději se neustále dívejte pod nohy, v opačném případě dupejte, jak nejvíce umíte. Třeba se dočkáte kýženého křupnutí.

Frakce: Aliance

Možná povolání: Mage, Rogue, Warlock, Warrior

Vládce: Gelbin Mekkatorque

Dopravní zvíře: Mechanostrider (mechanická slepice, která při pohybu vydává divné zvuky) 40lvl(60%)/60lvl(100%)

Začátečnická lokace: Dun Morogh (Coldridge Valley)

Hlavní město: Ironforge

Rasové výhody:

Escape artist (active) Vyprošťuje z kořenů a pastí. Instant cast. 1min 45sec cooldown.
Expansive mind (passive) Zvyšuje inteligenci o 5%.
Arcane resistance (passive) Zvyšuje Arcane resistanci o 10.
Engineering specialization (passive) Zvyšuje skill engineeringu o 15.
Linda a kľúč od Andary